Tevfik Göksu'dan İmamoğlu'na tepki: Algı ve şovdan başka ne üretti?
Haber
17 Nisan 2021 - Cumartesi 20:48
 
Tevfik Göksu'dan İmamoğlu'na tepki: Algı ve şovdan başka ne üretti?
SİYASET Haberi
Tevfik Göksu'dan İmamoğlu'na tepki: Algı ve şovdan başka ne üretti?

CHP'li İBB Başkanı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “2 yılda belediyenin borcunu 43 milyar 402 milyon liraya çıkaran İBB Başkanı, İstanbul için bugüne kadar algı ve şovdan başka ne üretti?” dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 27 yıl sonra ilk kez 'borç dahi alamayacak' duruma geldiğini açıkladı.

 

Göksu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmi hesabından açıklamada bulundu ve CHP'li İBB Yönetimi, yasal borçlanma limitlerini aştığı için "İBB'yi 27 yıl sonra ilk kez 'borç dahi alamayacak' duruma getirdi. 2 yılda belediyenin borcunu 43 milyar 402 milyon liraya çıkaran İBB Başkanı, İstanbul için bugüne kadar algı ve şovdan başka ne üretti?" diye sordu.

 

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 121 milyar TL'lik kaynağı nerede harcadığını sormuştu.Kabaktepe şunları söylemişti:İBB'nin iştirakleri dahil toplam bütçesi 75,5 milyar TL. Hükümetten gelenle birlikte 93 milyar TL. İBB'nin 2 yılda borçlanması 19 milyar TL. Bu sene ona 9 milyar TL daha eklenecek. Peki, bu kadar parayı atmadığınız temellere mi, yoksa reklam filmlerine mi harcadınız?"

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tevfik, Göksu'dan, İmamoğlu'na, tepki:, Algı, ve, şovdan, başka, ne, üretti?,
Yorumlar
Haber Yazılımı