Metrobüste rehine krizi! Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi
Haber
13 Mayıs 2021 - Perşembe 20:31
 
Metrobüste rehine krizi! Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi
İstanbul'da sıcak saatler... Erkek olduğu belirtilen bir kişi, Avcılar istikametinde ilerleyen bir metrobüs şoförünü Haramidere durağında rehin aldı. Özel harekât polisi bölgede teyakkuz halindeyken, kimliği henüz tespit edilemeyen ve metrobüse bıçakla bindiği belirtilen şahıs polis ekipleri tarafından ikna edilerek gözaltına alındı. CNN Türk Muhabiri Fulya Öztürk, son dakika gelişmelerini olay yerinden aktardı.
GÜNCEL Haberi
Metrobüste rehine krizi! Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi

Haramidere durağında metrobüsün rehin alındığı haberi sosyal medyada yoğun olarak paylaşılırken, amacı henüz tespit edilemeyen şahıs ikna edilerek gözaltına alındı.CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk olaya ilişkin şu bilgileri aktardı:Yaklaşık yarım saat önce rehine krizi yaşandı. Özel hareket polisi hazır bekliyor. Metrobüsün şoförünü rehin aldı. Metrobüsün içinde yolcuların olup olmadığı bilinmiyor. Tam kapanma nedeniyle içeride az yolcu olabileceği tahmin ediliyor. Çünkü şoförü rehin alıyor bu şahıs. İkna çalışmaları şu dakikalarda hâlâ devam ediyor. Bölgede polis ekipleri adeta teyakkuz halindeler. Bölgede ekipler profesyonel şekilde yaklaşıyorlar, bu şahısla temas kurulmaya çalışılıyor.

 

İkna çalışmaları başarıyla sonuçlanıyor olabilir. Bölge adeta abluka halinde, kimse yaklaştırılmıyor. O kişinin ikna edildiğini söyleyelim. Yeni bilgileri de aktaralım, bıçakla biniyor metrobüse o şahıs. Kendine zarar vermekle tehdit ettiğini ifade edelim.Polisler bu kişiyi yere yatırarak etkisiz hale getirdi. Başta sükunetle dinlemeye çalıştı polis ekipleri. Ne yapacağı kestirilemiyor, dolayısıyla etkisiz hale getirildi. Bir arbede halinin olduğunu belirtelim. Şahıs ambulansa bindirildi.Elindeki kesici aletle kendisine zarar vermeye başlıyor, olay gelişmeye başlıyor. Metrobüs şoförü aracı Haramidere durağında durdurup hemen polise haber veriyor. Polis ekipleri Ali K.'yı metrobüsten çıkartıyor. Metrobüs şoförünün sağlık durumu gayet iyi, yaralanan yok. Bölgedeki ekiplerin son derece profesyonel yaklaşımıyla bu kriz sona erdi.Şu an metrobüste kimse yok, o anlarda da yoktu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Metrobüste, rehine, krizi!, Olay, yerine, çok, sayıda, polis, sevk, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı