Kaftancıoğlu: Sorduğumuz soru suç değil, 128 milyar dolar nerede?
Haber
14 Nisan 2021 - Çarşamba 22:15
 
Kaftancıoğlu: Sorduğumuz soru suç değil, 128 milyar dolar nerede?
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "128 milyar dolar nerede" afişlerinin toplatılması ile ilgili açıklama yaptı. Kaftancıoğlu, kayıp rezervin hesabını sormaya devam edeceklerini belirtti.
SİYASET Haberi
Kaftancıoğlu: Sorduğumuz soru suç değil, 128 milyar dolar nerede?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP örgütleri tarafından asılan ‘’128 Milyar Dolar Nerede’’ afişlerinin Cumhurbaşkanına hakaret suçu sayılarak toplatılması üzerine yaptığı açıklamada, vatandaşın parasının hesabını sormanın suç olmadığını belirterek 128 milyar doların hesabını sormaya devam edeceklerini belirtti.

 

Afişlerin toplatılması ile ilgili Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda CHP il ve ilçe yönetilerinin de katıldığı bir basın açıklaması yapıldı. Kaftancıoğlu açıklamada, "Ne zamandır soru sormak suç oldu?  Hakaretin olmadığı, tehdittin olmadığı, iftiranın olmadığı bu pankartlarımız gece yarısı operasyonları ile hukuksuz bir şekilde ve suç işlenerek kaldırılıyor. Suç nedir biliyor musunuz? Suç, 1 Nisan günü vatandaşa yalan söyleyerek bütün billboardları 'gönül belediyeciliği kazandı' afişleriyle dolduranların yaptığıdır.  CHP olarak bizlere ne yaparsanız yapın biz sorumluluğumuz gereği vatandaş adına bu soruları sormaya devam edeceğiz‘’ diye konuştu.

 

Muhalefetin görevinin vatandaşın hakkını, hukukunu korumak olduğunu belirten Kaftanvıoğlu, "Hakaretin olmadığı, tehditin olmadığı, iftiranın olmadığı bu pankartlarımız gece yarısı operasyonları ile hukuksuz bir şekilde ve suç işlenerek kaldırılıyor. Bizim sorduğumuz soru suç değil, vatandaşa sorduğumuz soru suç değil ama soruları doğru şekilde sorduğumuz için sizin engellemeniz suçtur’’ ifadelerini kullandı.

 

Kaftancıoğlu, basın açıklamasında Merkez Bankasının kayıp 128 Milyar Dolarlık rezervin hesabını sormaya devam edeceklerini bununla ilgili suçlama ve kovuşturmalardan çekinmediklerini vurgulayarak "Korkması gerekenler kendilerine soru sorulmasından korkanlardır" dedi.

 

CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu, basın açıklamasının sonunda "128 Milyar Dolar Nerede" afişlerini İl Başkanlığı ve 39 ilçe başkanlığı binasına asacaklarını belirtti

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaftancıoğlu:, Sorduğumuz, soru, suç, değil,, 128, milyar, dolar, nerede?,
Yorumlar
Haber Yazılımı