İstanbul'daki ‘128 milyar dolar nerede’ afişleri vinçle indirildi
Haber
14 Nisan 2021 - Çarşamba 22:07
 
İstanbul'daki ‘128 milyar dolar nerede’ afişleri vinçle indirildi
CHP'nin il binalarına astığı "128 milyar dolar nerede" afişleri akşam saatlerinde kolluk kuvvetleri eşliğinde birçok ilçede vinçlerle toplandı.
SİYASET Haberi
İstanbul'daki ‘128 milyar dolar nerede’ afişleri vinçle indirildi

 Zeytinburnu ilçesinde CHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığının önüne getirilen vinç ile kolluk kuvvetlerinin afişi söktüğü bildirildi. Beşiktaş ilçesinde ise CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı’nın astığı ‘128 milyar dolar nerede’ yazılı pankartı emniyet tarafından vinçle söküldü.

 

CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Gözde Fil, “İl ve İlçe Başkanlıklarımızda ifade özgürlüğü, anayasal haklarımızı kullanmamız ve siyaset yapma özgürlüğümüz engelleniyor. Haksız olarak vinç marifetiyle pankartlarımız indiriliyor” açıklamasında bulundu. CHP İstanbul teşkilatı henüz pankartın indirilmediği il binalarında nöbet başlattı.

 

Bir afiş indirme de CHP Bayrampaşa İlçe Başkanlığı’na yapıldı. CHP’nin açıklamasında, “İlçe Başkanlığımıza astığımız ‘128 milyar dolar nerede?’ pankartı emniyet tarafından söküldü. Bu halkın her kuruşunun peşindeyiz. Hesap soracağız!” denildi. Paylaşılan görüntüde pankartın vinçle indirildiği görüldü.

 

Bir diğer operasyonun yapıldığı CHP Sancaktepe İlçe Başkanlığı’nda pankartlar yine vinçle indirildi. CHP Sancaktepe İlçe Başkanlığı, “Halkımızın hakkını aramaya yönelik Genel merkezimiz ve il başkanlığımızın öncülüğünde asmış olduğumuz 128 milyar dolar nerede pankartını savcının Cumhurbaşkanına hakaret gerekçesiyle polise verdiği talimatla indirtti. Bugün değil ama yarın iktidarımızda bunların hesabını soracağız” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul'daki, ‘128, milyar, dolar, nerede’, afişleri, vinçle, indirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı