İstanbul'da halı saha ve yüzme havuzları açıldı
Haber
30 Mart 2021 - Salı 23:30
 
İstanbul'da halı saha ve yüzme havuzları açıldı
Koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan İstanbul'daki halı saha ve yüzme havuzları faaliyetlerine devam edebilecek.
SPOR Haberi
İstanbul'da halı saha ve yüzme havuzları açıldı

İstanbul İl Hıfzısıhha Meclisi saat 09.00'da İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten başkanlığında toplandı. Toplantıda alınan kararlar, İstanbul Valiliğinin resmi internet sitesinden yapılan paylaşımla kamuoyuna duyuruldu.

 

İstanbul İl Hıfzısıhha Meclisi’nin gerçekleştirdiği toplantı sonrası alınan kararlara ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar gereğince 1 Mart 2021 tarihinden itibaren, il bazlı uygulanacak tedbir ve kuralların illerin içerisinde bulunduğu risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) göre belirlendiği kontrollü normalleşme dönemine girilmiş ve İçişleri Bakanlığının 02.03.2021 tarih ve 3514 sayılı Genelgesi ile uygulanacak tedbir ve kurallar risk gruplarına göre belirlenmiştir. 29 Mart 2021 günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde, 1 Mart 2021 tarihinden itibaren uygulamaya konulan kontrollü normalleşme döneminde iller bazında ve ülke genelinde salgının seyri, vaka ve hasta sayılarında yaşanan değişiklikler, hastane genel ve yoğun bakım doluluk oranları ile uygulamaya konulan tedbirlerin salgınla mücadeledeki etkililiği gibi hususlar değerlendirilmiştir” 

 

Bu kapsamda, ''İlimizde daha önce faaliyeti durdurulan halı saha, yüzme havuzu vb. tesislerin girişlerde HES kodu kullanılması ve seyirci,refakatçi,misafir alınmaması kaydıyla 09.00-19.00 saatleri arasında çalışabilmelerine karar verilmiştir'' ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul'da, halı, saha, ve, yüzme, havuzları, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı