İSPARK batma noktasına geldi!
Haber
31 Ağustos 2021 - Salı 18:05
 
İSPARK batma noktasına geldi!
Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'ye geçtikten sonra zarar üstüne zarar yapan İSPARK'ın yakında konkordato ilan etmesi bekleniyor.
GÜNCEL Haberi
İSPARK batma noktasına geldi!

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı en büyük şirketlerden biri olan İSPARK, gün geçtikçe batıyor. İSPARK'ın zararı,  iki yılda 115 milyon liraya çıktı. Bu zarar, CHP'ye yakınlığı ile tanınan gazeteci Can Ataklı'nın bile tepkisine yol açtı.Konuyla ilgili durumu Korkusuz gazetesinde bugünkü köşesine taşıyan Ataklı, yıl sonunda zararın 200 milyon lirayı bulacağını ve İSPARK’ın yakında konkordato ilan edebileceğini söyledi.

 

Otopark işletmeciliğinin iyi bir gelir kaynağı olduğunu belirten Ataklı, görevli maaşlarının dışında sıfır maliyetli bir şirketin nasıl zarar ettiğini sorgularken, İBB'nin bu durumu düzeltmediği takdirde iflasla İSPARK'ı kaybedebileceğini yazdı.İBB yönetimine geçtikten sonra 2019'da İSPARK'taki sorunları çözeceklerini dile getiren Ekrem İmamoğlu'nun sözlerinin üzerinden iki yıl geçti ve İSPARK batma noktasına geldi.Ekrem İmamoğlu, 'İSPARK niye zarar etsin? Biz bununla uğraşıyoruz. Görecekler İSPARK 2019 sonunda olumlu anlamda farklı sürprizlerle servis edeceğimiz bir iştirake dönüşecek' demişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSPARK, batma, noktasına, geldi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı