İBB'nin Hamidiye Suyunda 'Kuyu Su' Skandalı
Haber
23 Ağustos 2021 - Pazartesi 20:22
 
İBB'nin Hamidiye Suyunda 'Kuyu Su' Skandalı
Orman yangınlarının ardından Şile'de bulunan ormanlık alanlardaki kaçak yapılara yönelik denetimde bir doğal kaynak suyu dolum fabrikasına su kuyusundan alım yapıldığı ortaya çıktı. Ekipler, yaptıkları kontroller sırasında Ulupelit mevkiindeki ormanın içinde ağaçların arasında su varilleri ve borular olduğu görüldü..
GÜNCEL Haberi
İBB'nin Hamidiye Suyunda 'Kuyu Su' Skandalı

KUYU BORULARI DOĞAL KAYNAK SUYU DOLUM FABRİKASINA UZANIYOR

Boruların birkaç metre ötedeki doğal kaynak suyu dolum fabrikasına uzandığını belirlendi. Fabrikanın 31 Mart seçimlerinde CHP'den Eyüpsultan Belediye Başkan adayı olan Emel Bilenoğlu'nun eşi Cafer Bilenoğlu ile ortağı Murat Tükenmez'e ait olduğu öğrenildi. Fabrikada inceleme yapan jandarma ekipleri kaynak suyunun yanı sıra kuyu suyunun da arıtılarak kullanıldığını, yapı ve arıtma düzeneğinin ruhsatsız olduğunu ortaya çıkardı.


SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olay yerine gelen İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tesisteki damacanalardan örnek alırken, işletme ile ilgili soruşturma başlatıldı. Su dolum tesisinin yaklaşık 2 yıl önce faaliyete geçtiği suyun İBB'ye ait Hamidiye Su markasıyla vatandaşa satıldığı belirtildi. Tesisin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından faaliyetine son verildi.


SABAH

Kaynak: Editör:
Etiketler: İBB'nin, Hamidiye, Suyunda, 'Kuyu, Su', Skandalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı