Büyükçekmece tam kapanma önlemlerini aldı
Haber
28 Nisan 2021 - Çarşamba 22:12
 
Büyükçekmece tam kapanma önlemlerini aldı
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün kurmayları ile birlikte tam kapanma kararını değerlendirdi. 18 günlük kapanma için ilçede ek tedbirler alacaklarını ifade eden Akgün, "Bu süreçte kamu hizmetleri aksatılmayacak. Sosyal yardımlar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Yaşlı ve evlerinden çıkamayan vatandaşlarımız mağdur edilmeyecek" dedi
SİYASET Haberi
Büyükçekmece tam kapanma önlemlerini aldı

Covid-19 virüsünün artan bulaşıcılığı, toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riskin yönetilmesi, salgının yayılımının kontrol altına alınması amacıyla alınan 2 haftalık tam kapanma kararını değerlendiren Büyükçekmece Belediyesi, kamu hizmetlerinin aksamaması ve vatandaşların mağdur olmaması için gereken tedbirleri aldı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri ile bir araya gelerek, 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19:00 da başlayacak ve 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05:00’e kadar sürecek tam kapanma döneminde alınması gereken tedbirler konusunda bilgi verdi.

 

Kamu hizmetlerinin aksatılmaması adına Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tam kadro ile hizmetlerini sürdürecek. 2 haftalık tam kapanma süresince evinden çıkamayan kronik hastalar, yaşlılar ve yalnız yaşayanların acil ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından öncelikli olarak karşılanacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlar için başlatılan Ramazan kolisi, soğan ve patates dağıtımı da aksatılmadan sürdürülecek.Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda evde sağlık ve hasta nakil hizmeti verecek. Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Şefliği ekipleri rutin olarak sürdürdüğü sokak hayvanlarının bakımı, beslenmesi ve tedavilerini aksatmayacak.

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Covid-19 virüsünün artan bulaşıcılığı ve her geçen gün artan vaka sayısı nedeniyle alınan tam kapanma kararının yerinde olduğunu kaydederek; “2 haftalık kapanma döneminde ilçe halkımızın mağdur olmaması için gerekli her türlü tedbirleri alacağız. Bu süreçte kamu hizmetlerimizi de aksatmadan sürdüreceğiz. Özellikle Ramazan ayını da göz önünde bulundurarak sosyal yardımları ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Kronik rahatsızlığı olan, yaşlı ve evlerinden çıkamayan vatandaşlarımız mağdur edilmeyecek. Büyükçekmece Belediyesi olarak Corona virüs salgının ilk gününde başlattığımız mücadele ve aldığımız tedbirleri bu süreçte de kesintisiz devam ettireceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükçekmece, tam, kapanma, önlemlerini, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı