Bu kez de İETT otobüsü yandı! İstanbul’da vatandaşın İETT Çilesi
Haber
10 Eylül 2021 - Cuma 20:14
 
Bu kez de İETT otobüsü yandı! İstanbul’da vatandaşın İETT Çilesi
İstanbul Büyükşehir belediyesine ait İETT otobüsleri sık sık yeni sorun ve skandallarla gündeme geliyor. Bu kez Gaziosmanpaşa'da bir yolcu otobüsü yandı. Yolcular araçtan inerken yangın çok büyümeden söndürüldü.Son 2 yılda çöken İstanbul toplu taşıma sisteminde bir otobüs daha yanarak yolcuları mağdur etti. Gaziosmanpaşa'da yolcularıyla seyir halinde bulunan İETT otobüsünün motor kısmında başlayan yangın nedeniyle yolcular iş ve okullarına gidemedi. Yangın itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü
GÜNCEL Haberi
Bu kez de İETT otobüsü yandı! İstanbul’da vatandaşın İETT Çilesi

İstanbul Gaziosmanpaşa'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) ait otobüste yangın çıktı. Son dönemlerde İBB'ye ait otobüslerde sürekli yeni sorunalar meydana geliyor. Bitmek bilmeyen sorunlarından biri de Gaziosmanpaşa'da meydana geldi. Otobüsün motor bölümünde çıkan yangın yolcuların yolda kalmasına neden oldu.Çevrede kısa süreli korku ve paniğe neden olan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. İstanbul'da bitmek bilmeyen trafiğin yanı sıra İETT otobüslerinin de sürekli sorun çıkarması vatandaşları isyan ettirdi. Sürekli arızalanan otobüslerden şikayetçi olan vatandaşlar bir daha bu sorunların yaşanmaması ve gerekli önlemlerin alınması için yetkililere seslendi.

 

İBB yönetimi İETT araçlarının bakım, onarım ve işletmesi ihalesini 2019 seçimleri sonrasında iş konusunda tecrübesi olmayan CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat'ın mali müşavirliğini üstlendiği Ulaşım İç ve Dış Ticaret A.Ş. adlı şirkete 14 ihale verdiği ortaya çıktı.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yakın siyasi arkadaşı olan CHP Milletvekili Karabat'ın, toplamda 1 milyar 233 milyon 664 bin 941 TL'lik ihaleyi aldığı görüldü. Her gün onlarca otobüs, bakım ve onarımı gerekli ve yeterli bir şekilde yapılmadığı ihalenin teknik şartnamesine uyulmayarak orjinal parça yerine yan sanayi ürünleri kullanıldığı için bazı otobüsler yandı bazı otobüsler ise uyumsuzluktan dolayı yollarda kaldığı öne sürüldü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, kez, de, İETT, otobüsü, yandı!, İstanbul’da, vatandaşın, İETT, Çilesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı