Beykoz’da pedallar Cumhuriyet Kupası için çevrildi
Haber
30 Ekim 2021 - Cumartesi 09:08
 
Beykoz’da pedallar Cumhuriyet Kupası için çevrildi
Beykoz Belediyesi’nce Cumhuriyet’in 98. Yıl dönümünde organize edilen Cumhuriyet Kupası Kriteryum Yarışı’nda 167 sporcu pedal çevirdi.
İLÇELER Haberi
Beykoz’da pedallar Cumhuriyet Kupası için çevrildi

Beykoz Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 1,5 kilometrelik kriteryum yarışıyla Cumyhuriyet’in 98. yıldönümü kutlandı.Beykoz Belediyesi tarafından  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, ilk kez düzenlenen, kapalı parkurda tur esasıyla yapılan bisiklet yarışı türü olan, kriteryum yarışında 167 sporcu, 11 farklı kategoride pedal çevirdi. Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun kurallarına uygun yapılan yarış, kapsamlı bir düzenlemeyle İstanbul'un ilk spor ormanı olmaya hazırlanan Beykoz Belediyesi Kanuni Spor Ormanı'nda gerçekleşti. Yarışta Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da pedal çevirerek Cumhuriyet coşkusu ve yarışma heyecanına ortak oldu.

 

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de alana gelerek yarışı izledi.Ödül töreninde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçeye, İstanbul’a ve spora hizmet ettiklerini söyledi. Aydın, Cumhuriyetin 98. yılında anlamlı bir spor organizasyonunu Beykoz Belediyesi Kanuni Spor Ormanı’nda yaptıklarını ifade ederek, “Bu organizasyona destek veren federasyonumuzu, mesai arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bu yarışmaya katılan sporcu arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Katıldıkları için onlara da teşekkür ediyorum. Anlamlı bir iş yapılıyor. Bu anlamlı işi yapma yetkisini bana Beykoz halkı verdi. Kendilerine müteşekkirim.” dedi.  

 

Alanın 8,5 milyon metrekarelik bir alana sahip olduğunu hatırlatan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, şunları kaydetti: “Beykoz'a, İstanbul'a ve spora hizmet ediyoruz. Burası yaklaşık 8,5 milyon metrekare bir alan, spor ormanı olarak inşa etmeye başladık. Yaklaşık 2,5 yıldır çalışıyoruz. Şu an gördüklerimiz işin aslında fragmanı, burası tüm İstanbullulara ve Türkiye'ye 365 gün 24 saat hizmet verecek olan anlamlı bir mekandır. İlçedeki Cumhuriyet kutlamalarına dinamizm katan yarış sonunda dereceye giren sporculara, Cumhuriyet Kupası ve çeşitli miktarlarda para ödülü verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beykoz’da, pedallar, Cumhuriyet, Kupası, için, çevrildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı