Besteci kemanisti İlyas Tetik Sarıyer'deki evinde intihar etti
Haber
06 Temmuz 2021 - Salı 10:40
 
Besteci kemanisti İlyas Tetik Sarıyer'deki evinde intihar etti
Ünlü Keman virtüözü ve Besteci kemanisti İlyas Tetik yaşadığı geçim sıkıntılarından dolayı İstanbul Sarıyer'deki evinde intihar etti.
GÜNCEL Haberi
Besteci kemanisti İlyas Tetik Sarıyer'deki evinde intihar etti

Türkiye'nin en ünlü müzik insanları arasında yer alan, Ajda Pekkan'dan Sezen Aksu'ya, Müslüm Gürses'ten Ahmet Kaya'ya kadar çok sayıda sanatçıyla çalışmıştı.İntiharı gören ailesi hemen polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Sarıyer Asayiş Büro ve Olay yeri İnceleme ekipler kaldığı Beyaz Lale sokağa gelip incelemelerde bulundu.İntihar ederek yaşamına son veren İlyas Tetik'in Muazzez Ersoy ile 1 hafta önce çekilen görüntüleri de ortaya çıktı.Sanatçı Tetik’in bayramda Muazzez Ersoy ile bayram programına hazırlandığı belirtildi.

 

CHP Bursa Eski Milletvekili Ceyhun İrgil ise müzisyenlere yönelik 24.00 yasağını hatırlatarak, “Müzik yasağı anlamsızca ve inatlaşarak devam etmeseydi belki de aramızda olmaya devam edecekti. #müzik insanları rahatsız etmez ama müzik ile yaşam bulan insanların elinden müziği alırsanız yaşamları cehenneme döner. Büyük bir ustayı böyle yitirmek çok ama çok üzücü...” ifadelerini paylaştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Besteci, kemanisti, İlyas, Tetik, Sarıyer'deki, evinde, intihar, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı